Pre akútnych a urgentných pacientov mame voľné termíny! Prijímame všetkých pacientov.

Proktológia 20.7.2024 (Sobota) 11:15

Urológia  22.7.2024 (Pondelok) 18:00

Neurológia 22.7.2024 (Pondelok) 11:45

Kolonoskopia 6.8.2024 (Piatok) 11:20

Gastroskopia 2.8.2024 (Utorok) 10:20

Liečba hemoroidov (zlatá žila)

Hemoroidy poznáme aj pod ľudovým názvom „zlatá žila“. Ide o nepríjemný zdravotný problém, ktorý väčšinou vzniká v dôsledku oslabenia cievnej steny. Je dôležité vedieť, že za zdravotnými problémami týkajúcimi sa konečníka sa môžu skrývať aj iné ochorenia, ktoré dokáže odhaliť len proktológ po dôkladnom vyšetrení.

Hemoroidy delíme podľa ich umiestnenia na vnútorné a vonkajšie. Vnútorná zlatá žila sa nachádza vo vnútri konečníka a prezrádza ju predovšetkým krvácanie. Vonkajšie hemoroidy bývajú bolestivé aj na dotyk, zvyknú prasknúť, svrbia, pália, mokvajú a môžu sa i zapáliť.

Vo všeobecnosti dnes hovoríme o členení na 4 štádiá hemoroidného ochorenia. Prvé je charakteristické svrbením, pálením a krvácaním pri stolici.

V druhom štádiu dochádza k prehĺbeniu problému, kedy sa jednotlivé žilové uzly pri
vyprázdňovaní nadúvajú a dochádza k ich prolapsu, teda vyklenutiu. Po stolici sa však samé reponujú dovnútra.

Tretie štádium hemoroidov je ešte komplikovanejšie, nakoľko k samovoľnej reponácii už nedochádza. Pacient si tak zlatú žilu zatláča sám, čo spôsobuje opuchy či zápalové  komplikácie, ktoré sa môžu prejavovať aj hlienom či krvou na spodnom prádle.

Štvrté štádium je charakteristické prakticky trvalým krvácaním hemoroidov vystúpených z análneho otvoru. Do tohto štádia sa môže pacient dostať zanedbaním liečby hemoroidov v predošlých štádiách či pokusmi o samoliečbu zlatej žily. V tomto prípade je už indikovaná chirurgická liečba, ktorá si vyžaduje hospitalizáciu v nemocnici. Odporúčame však urobiť všetko preto, aby ste sa vyhli chirurgickému odstráneniu zlatej žily v Bratislave a dbali na prevenciu.

Pri hemoroidoch ide samozrejme o veľmi chúlostivý problém, no napriek tomu je potrebné vyhľadať lekársku pomoc čo najskôr. Na našej klinike v Bratislave sa špecializujeme práve na odstránenie hemoroidov a spravíme všetko preto, aby sme vás tohto problému zbavili čo najskôr.

Liečba hemoroidov v Bratislave

Odstránenie zlatej žily u nás na klinike v Bratislave prebieha prostredníctvom najmodernejšou metodou laserom -LHP alebo Barronovej ligatúry. Pri liečbe hemoroidov prvého až tretieho stupňa sa odporúča liečba elastickou ligatúrou. Uprednostňujeme ju pred chirurgickým zákrokom. Jedná sa o elegantnú a bezbolestnú miniinvazívnu metódu, ktorej priebeh trvá len niekoľko minút. Na základe našich dlhoročných poznatkov považujeme tento zákrok za výborný, o čom svedčia aj jeho vynikajúce dlhodobé výsledky i recenzie našich spokojných pacientov.

Princíp Barronovej ligatúry

Jednou z účinných spôsobov odstránenia hemoroidov je aj Barronova ligatúra. Gumičkovanie, alebo Barronova ligatúra, sa vykonáva pomocou špeciálneho zariadenia, tzv. aplikátora, ktorým sa nasadí škrtiaci krúžok. Ten následne zabráni prítoku i odtoku krvi do podviazaného uzla. Tkanivo tým pádom odumrie a odpadne. Po odpadnutí tkaniva s krúžkom
sa vytvorí jazvička.

Zákrok je indikovaný pacientom, ktorí sa nachádzajú v prvom až treťom štádiu hemoroidného ochorenia. Zákrok je bezbolestný, nevyžaduje si narkózu a trvá len niekoľko minút. Po vykonaní navyše u pacienta nie sú prítomné žiadne obmedzenia. Odstránenie zlatej žily v Bratislave nebolo nikdy jednoduchšie.

Okrem liečby hemoroidov v Bratislave a okolí poskytuje naša proktologická ambulancia aj široké spektrum ďalších proktologických služieb ako napríklad liečbu análnej trhliny, odstránenie análnych polypov, análneho svrbenia a mnoho iných.

Laserová operácia hemoroidov – Metóda LHP®

„Vďaka našej spolupráci s najlepšou proktologickou klinikou Enddarmzentrum Lübeck Vám radi prezentujeme najnovšiu a najmodernejšiu laserovú liečbu vnútorných hemoroidov, tzv LHP metódu.“

Minimálne invazívna laserová liečba hemoroidov metódou LHP® v súčasnosti patrí medzi najpokrokovejšie metódy liečby hemoroidov. Ako jediní na Slovensku disponujeme inovatívnym spôsobom liečby hemoroidov metódou LHP®.

Laserová procedúra LHP® je určená na všetky stupne hemoroidov, vrátane 3. a 4. stupňa. Jedná sa o novú miniínvazívnu procedúru, ktorá Vám garantuje vyliečenie hemoroidov na celý život.

Laserová operácia hemoroidov metódou LHP®  ponúka najlepší možný spôsob zachovania zvierača,  anodermy a slizníc, bez komplikácií a bez bolesti. Laserová procedúra nevyžaduje hospitalizáciu. Na našej klinike zákrok realizujeme v lokálnej anestéze, bez nutnosti hospitalizácie. Zákrok trvá približne 30  – 40 minút, a pacient už hneď prepustený domov. Doba rekonvalescencie je 3 – 5 dní.

Benefity:

  • Vysoký stupeň bezpečnosti
  • Ambulantná operácia
  • Všetky hemoroidy sa riešia počas 1 sedenia
  • Dĺžka zákroku max 45 min
  • Bez vedľajších účinkov
  • Rýchly návrat k bežným aktivitám
  • Jediná operácia kde poskytujeme pacientovi záruku na celý život
  • Maximálne zachovanie kontinencie