Pre akútnych a urgentných pacientov mame voľné termíny! Prijímame všetkých pacientov.

Proktologia 13.6.2024 (Stvrtok) 14:00

Urologia  12.6.2024 (Streda) 17:45

Neurologia 12.6.2024 (Pondelok) 10:00

Kolonoskopia 24.6.2024(Pondelok)15:30

Gastroskopia 19.6.2024(Streda)13:00

Urológia Bratislava

Urológia v Bratislave, resp. urologická ambulancia v Bratislave Proctocare sa snaží predchádzať urologickým ochoreniam u svojich pacientov prostredníctvom pravidelnej prevencie a včasnej diagnostiky začínajúcich ochorení. Vďaka tomu dokážeme ochrániť fyzické zdravie našich pacientov a v prípade ochorenia rýchlejšie zabezpečiť adekvátnu liečbu. Nezanedbávajte návštevu urologickej ambulancie a navštívte nás minimálne raz ročne.

Preventívna prehliadka slúži ako prevencia vzniku a rozvoja vážnych urologických ochorení, vrátane rakoviny. Preto by mali preventívne prehliadky byť bežnou súčasťou života každého muža. Raz za dva roky odporúčame preventívnu prehliadku mužom nad 35 rokov a muži nad 50 rokov by mali svojho urológa navštíviť každý rok.

3 dôvody, prečo sa objednať na preventívnu prehliadku na urológii čo najskôr:

  1. Ochrana zdravia – preventívne prehliadky sú určené na to, aby sme mali istotu, že je u vás všetko v poriadku, a včas sme podchytili prípadné patologické zmeny. Karcinóm semenníkov postihuje už aj veľmi mladých mužov, pričom karcinóm prostaty je tretím najčastejším nádorovým ochorením mužov na Slovensku.
  2. Vyšetrenie je úplne bezbolestné – prehliadka pozostáva z rozhovoru s lekárom, ultrazvukového vyšetrenia a odberu vzoriek krvi a moču, ktoré prejdú kompletnou laboratórnou analýzou.
  3. Na našej urologickej klinike Proctocare na termín nečakáte – chápeme, že Váš čas je vzácny, preto záujemcom o vyšetrenie poskytujeme termín vyšetrenia čo najskôr.
 
Bolesti semenníka : 
 

Bolesti semenníka sú jednou z najčastejších príčin návštevy – čoraz častejšie najmä mladých mužov – urologickej ambulancie. Bolesti môžu byť zapríčinené rôznymi ochoreniami, od tých jednoduchších až po najnebezpečnejšie, teda onkologické. Našťastie príčinou bolesti semenníkov bývajú zvyčajne menej nebezpečné ochorenia. Bolesti semenníkov sú spôsobené: 

Zápalovým ochorením, tzv. epididymitída – zápal nadsemenníka

Zápal semenníka 

Hydrokéla: zmnoženie tekutiny okolo semenníka v miešku 

Varikokéla: zmnoženie kŕčových žíl v oblasti prevažne ľavého semenníka a nadsemenníka

Torzia semenníka: pootočenie alebo úplné otočenie semenníka – ide o veľmi bolestivý akútny stav 

Nádor semenníka

Úraz: Tzv. prenesená bolesť: pri svalovo šľachovom poranení v slabinách vzniká častokrát prenesená bolesť semenníka 

Pooperačná bolesť: po operáciách prostaty, slabiny, ale aj semenníkov 

Dôležitá je informácia kedy bolesť vznikla, ako dlho pretrváva, jej charakter, sprievodné príznaky ako teplota, krv v semene, zväčšenie semenníka alebo nadsemenníka. Najdôležitejšie je ale odborné vyšetrenie u lekára, najlepšie u urológa. Bolesti semenníka patria do urologickej ambulancie, nevyhnutné je ultrasonografické vyšetrenie semenníka a s tým má najväčšie skúsenosti urológ

Ak máte bolesti semenníka, neodkladajte zbytočne vyšetrenie a naberte odvahu, nájdite si čas a objednajte sa na vyšetrenie k urológovi.

Sexuálne pohlavne ochorenie: 

 
Chlamýdie: 

 

Z pohľadu našej klinickej praxe je najvýznamnejšia baktéria chlamydia trachomatis. Ide o gramnegatívnu baktériu. Je pôvodcom mužskej aj ženskej neplodnosti a možným predchodcom Syndrómu chronickej panvovej bolesti. 

U tehotných žien zvyšujú chlamýdie riziko extrauterinnej gravidity. 

Ide o pohlavne prenosné ochorenia.

Odber biologického materiálu je závislý od diagnostickej techniky, preto včasná diagnostika je veľmi dôležitý faktor 

Využíva sa dôkaz pomocou PCR metódy kartáčovým sterom u muža z uretry a u ženy z uretry, krčka maternice alebo vagíny, prípadne druhou možnosťou je odber moču.

Okrem urológie medzi našimi službami nájdete aj proktológiugastroenterológiu a mnoho ďalších.