Pre akútnych a urgentných pacientov mame voľné termíny! Prijímame všetkých pacientov.

YIT - STEIN2

Bernoláková 3,
811 07 Bratislava

Po - Pi: 07:30- 15:30

So: 07:30 - 12:30
Ne: na objednávku

Kolonoskopia

Kolonoskopia je endoskopické vyšetrenie hrubého čreva. V súčasnej dobe je považovaná za štandardné vyšetrenie používané na zistenie zmien a abnormalít, diagnostiku ochorení a iných ťažkostí v hrubom čreve a konečníku. Počet vyšetrení každoročne narastá. Kolonoskopia umožňuje preskúmať bližšie príčiny bolesti brucha, čriev, chronickej zápchy alebo naopak chronickej hnačky a ďalších problémov. Taktiež je jednou z možností prevencie rakoviny hrubého čreva.

Rešpektujeme ľudskú intimitu, a tak pre zvýšenie vášho komfortu každý pacient pred vyšetrením obdrží jednorazový „balíček“.

Nevyhnutnou súčasťou kolonoskopie je dodržanie predpísanej diéty a požitie laxatíva (preháňadla) podľa odporučeného návodu. Je vo vašom záujme odporúčaný postup dodržať, v opačnom prípade črevo nemusí byť dostatočne vyčistené, čo znižuje výpovednosť vyšetrenia a predlžuje jeho trvanie. Kolonoskopia sa vykonáva nalačno, ak užívate lieky, možno ich užiť (s výnimkou liekov na cukrovku). V prípade trvalej antikoagulačnej liečby (Warfarín) je bezpečnejšie, aby bol pacient prechodne prevedený na nízkomolekulárny heparín. 5 dní pred vyšetrením by mali byť takisto vysadené preparáty železa.

Kolonoskopia trvá v priemere 20-30 minút, v jej priebehu je možný nebolestivý odber vzoriek na histologické vyšetrenie, ako aj vykonať niektoré terapeutické zákroky (napr. odstránenie polypov), čo môže predĺžiť čas vyšetrenia. V oboch prípadoch je nutný doprovod pacienta. 

Referencie

Čo o nás hovoria naši klienti

Pre akútnych a urgentných pacientov mame voľné termín

Proktologia 26.09.2022 (Pondelok)10:45

Gastroskopia 26.09.2022(Pondelok) 09:00
Kolonoskopia 27.09.2022 (Utorok) 09:00

Pre viac informácií, volajte na: +421 948 687 667