Pre akútnych a urgentných pacientov mame voľné termíny! Prijímame všetkých pacientov.

Proktológia 20.7.2024 (Sobota) 11:15

Urológia  22.7.2024 (Pondelok) 18:00

Neurológia 22.7.2024 (Pondelok) 11:45

Kolonoskopia 6.8.2024 (Piatok) 11:20

Gastroskopia 2.8.2024 (Utorok) 10:20

Nepodceňujte vnútorné hemoroidy!

Publikované: 26. februára 2022

Vnútorné hemoroidy

Často sa stáva, že problémy bez viditeľného prejavu majú ľudia tendenciu prehliadať a neriešiť. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj vnútorné hemoroidy. Vo všeobecnosti nebolia, pretože v konečníku je veľmi málo nervov vnímajúcich bolesť. Aj napriek tomu dokážu potrápiť príznakmi.

Ak ste sa s hemoroidmi ešte nestretli, prečítajte si ako vôbec vyzerajú. Jedná sa o opuchnuté žily v konečníku. Ak sú podráždené, zvyknú prasknúť a následne vyvolávajú dráždivé symptómy ako sú pálenie a svrbenie konečníka.

Pýtate sa aké sú najčastejšie príznaky vnútorných hemoroidov? Medzi najčastejšie zaraďujeme:

  • krv na toaletnom papieri po stolici
  • prolabované uzly mimo análneho otvoru

Prolapsové hemoroidy môžete pozorovať ako vlhké hrbolčeky, ktoré sú zvyčajne ružovejšie ako okolie. Vo väčšine prípadov sa samé vrátia dovnútra. Ak nie, môžeme ich jemne zatlačiť späť na miesto.

Vnútorné hemoroidy, inak nazývané aj vnútorná zlatá žila je nevyhnutné liečiť ešte v zárodku. Neliečenie problému má tendenciu sa zväčšovať a tak znepríjemňovať náš každodenný život. Dlhodobé ignorovanie problému môže viesť k zhoršeniu lokálneho nálezu, eventuálne k prolapsovému štádiu.

Ako liečiť vnútorné hemoroidy (zlatú žilu)

Odstránenie zlatej žily u nás na klinike Proctocare prebieha elegantnou a neinvazívnou metódou, ktorá trvá len niekoľko minút. Aby sme predišli chirurgickému zákroku, preferujeme liečbu vnútorných hemoroidov pomocou Barronovej ligatúry a rádiofrekvenciou (laserom). Na základe dlhoročných skúseností a recenzií našich klientov môžeme tento zákrok považovať za jeden z najlepších.

Ak nepoznáte tento spôsob liečby – Princíp Barronovej ligatúry je laicky povedané, gumičkovanie, ktoré sa vykonáva pomocou špecifického zariadenia – aplikátora. Ten nasadí škrtiaci krúžok, ktorý zabráni prítoku i odtoku krvi do podviazaného uzlíka. Uzlík po čase odumrie a odpadne. Liečba Barronovou ligatúrou si nevyžaduje narkózu, je rýchla, účinná a neobmedzí vás vo vašom bežnom živote.

Liečba vnútorných hemoroidov je bezbolestná! Vďaka najmodernejším technológiám sa nemusíte obávať zdĺhavej a bolestivej liečby. Na našej klinike urobíme všetko preto, aby sme vás zbavili problému čo najskôr.

Kedy navštíviť lekára

Ak krvácate počas vyprázdňovania alebo máte problém s hemoroidmi a Váš stav sa nezlepšuje.

Krvácanie z konečníka nemusí byť spôsobené len hemoroidmi, najmä ak máte problémy s vyprázdňovaním, mokvaním, svrbením alebo štípaním pri stolici. Krvácanie z konečníka sa môže vyskytnúť aj pri iných ochoreniach, vrátane rakoviny hrubého čreva a konečníka. Prevenciou viete predísť a včas diagnostikovať aj závažnejšie ochorenia, ktoré na ich počiatku nie sú agresívne.

Chcete si byť istí? Neváhajte a objednajte sa na vyšetrenie ešte dnes! Odstránenie hemoroidov nebolo nikdy jednoduchšie.

Sme vám k dispozícií 7 dní v týždni.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email